تبلیغات
اَللّهُــــــمَّ عَجِّـــــــل لِوَلیِّــــــکَ الفَــــــرَج - آیت الله مجتهد شبستری: آل‌سعود از نصرالله دوم در عربستان به‌هراس افتاده/ آن‌ها به سرنوشت پهلوی و صدام دچار می‌شوند
دعای فرج

اَللّهُــــــمَّ عَجِّـــــــل لِوَلیِّــــــکَ الفَــــــرَج

ثـــقـــلـــین ، روایت خوشبختی ، ثروت و رستگــاریست و پلی است به سوی ظــهــور ...

آیت الله مجتهد شبستری: آل‌سعود از نصرالله دوم در عربستان به‌هراس افتاده/ آن‌ها به سرنوشت پهلوی و صدام دچار می‌شوند
خبرگزاری میزان- نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی، گفت:اعتراضات در دنیا علیه این جنایت شدت گرفته و بی شک رژیم سعودی با دست خود گور خودش را کنده و در آینده نه چندان دور به سرنوشت محمدرضا پهلوی و صدام حسین دچار خواهد شد.
آل‌سعود از نصرالله دوم در عربستان به‌هراس افتاده/ آن‌ها به سرنوشت پهلوی و صدام دچار می‌شوند/اتونشر2به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان،آیت الله محسن مجتهد شبستری در خطبه‌های نماز جمعه تبریز، با اشاره به انگیزه‌های اعدام آیت الله باقر النمر، رهبر شیعیان عربستان توسط رژیم آل سعود، اظهار داشت: نخستین دلیل ترس و هراس آل سعود از آگاهی و بیداری سیاسی مردم عربستان است که به این دلیل مرحوم شیخ النمر را به عنوان عالمی روشنگر و مبارز با استبداد و استکبار پس از چندین بار دستگیری به شهادت رساندند.

وی افزود: دومین دلیل رژیم سعودی در اعدام این عالم بزرگوار ایجاد رعب و وحشت در بین معترضین بود، چراکه آل سعود شدیداً از آینده سیاسی خود نگران است.

امام جمعه تبریز، با اشاره به اینکه سومین دلیل اعدام شیخ النمر سرپوش گذاشتن بر جنایات آل سعود در یمن، سوریه و لبنان دانست و گفت: قریب یکسال از حمله ددمنشانه آل سعود به یمن می‌گذرد و برخی گزارشات از هزینه روزانه 250 میلیارد دلاری جنگ در یمن خبر می‌دهند.

وی افزود: رژیم سعودی با مشاهده درخشانی شخصیت سید حسن نصر الله و روشنگری‌های وی، از ایجاد نصرالله دوم در عربستان به هراس افتاده و وی را شهید کردند.

آیت الله مجتهد شبستری با اشاره به انگیزه تفرقه افکنی اختلاف بین شیعه و سنی بوسیله این اعدام، تصریح کرد: اعدام آیت الله النمر با انگیزه تشدید اختلافات مذهبی و با اتحاد آمریکا، رژیم صهیونیستی و آل سعود در ارتکاب این جنایت رخ داد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی، با اشاره به برخی نوکران و بردگان زرخرید رژیم سعودی در منطقه، خاطرنشان کرد: آل سعود با این اطمینان که با دلارهای نفتی می‌تواند دهان برخی از کشورهای منطقه از جمله سودان را ببندد.

وی افزود: در چند هفته گذشته نیز با چراغ سبز رژیم سعودی شیخ ابراهیم زکزاکی در نیجریه که میلیون‌ها نفر از مردم این کشور را شیعه کرده بود، دستگیر کردند.

آیت الله مجتهد شبستری با اشاره به پیامدهای این اعدام، با بیان اینکه ده‌ها تجمع اعتراضی در شهرهای شیعه نشین عربستان که 22 درصد جمعیت این کشور را تشکیل می‌دهند رخ داده که این مردم در حال خروش و اعتراض هستند، افزود: به دلیل وجود بیشترین ذخایر نفتی عربستان در مناطق شیعه نشین، قطعاً این اعتراضات کمر رژیم سعودی را شکسته و ندای لعن الله آل سعود در عربستان طنین انداز است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه در شرایط حساس کنونی ممکن است این اقدام موجب اخراج عربستان از روند مذاکرات وین درباره سوریه شود، تصریح کرد: اعتراضات در دنیا علیه این جنایت شدت گرفته و بی شک رژیم سعودی با دست خود گور خودش را کنده و در آینده نه چندان دور به سرنوشت محمدرضا پهلوی و صدام حسین دچار خواهد شد.

وی با اشاره به بیانات روشنگرانه و جامع مقام معظم رهبری پیرامون انتخابات اسفندماه، خاطرنشان کرد: ما به ایشان اطمینان می‌دهیم که مردم آذربایجان با حضور گسترده و انتخاب آگاهانه، به دستوری که درباره انتخابات فرمودید با جان و دل عمل خواهند کرد.

امام جمعه تبریز در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه تبریز، با اشاره به مسئله هدایت و با تاکید بر اینکه در قرآن کریم 146 بار واژه هدایت آمده است، گفت: هدایت به 2 قِسم تکوینی و تشریعی تقسیم می‌شود که هدایت تکوینی همان هدایت فطری در تمام موجودات است.

وی افزود: هدایت تشریعی که اغلب واژه "هدایت" در قرآن از این قِسم است که از جمله امتیازات اصلی پیامبر اکرم (ص) در این حوزه، اجتماعی بودن اسلام برخلاف رهبانیت مسیحی است.

آیت الله مجتهد شبستری با یادآوری سخن لودویک استوارد درباره دین اسلام، خاطرنشان کرد: این اندیشمند غربی می‌گوید؛ اسلام به تمام معنا یک دین جامع، بی نقص و اجتماعی است چراکه اصول آن با تمدن و ترقی و بشری موافق بوده و شایسته است این دین جاودانه باشد.

وی افزود: در آستانه انتخابات کاندیداها و هواداران آن‌ها سعی کنند از تخریب همدیگر پرهیز کرده و با مردم با محبت برخورد کنند، چرا که روش‌های نامناسب با منطق اسلامی سازگار نیست و مبادا بگذاریم مسائل انتخاباتی تفرقه افکن باشد.


منبع :www.mizanonline.ir/
برچسب ها:آیت الله مجتهد شبستری: آل‌سعود از نصرالله دوم در عربستان به‌هراس افتاده/ آن‌ها به سرنوشت پهلوی و صدام دچار می‌شوند،
[ شنبه 19 دی 1394 ] [ 07:55 ق.ظ ] [ انتظار سبز ] [ نظرات() ]

صالحون ، پاتوق عمارها ، اخبار

پشتیبانی

ابزار وبلاگ

SusaWebTools
SusaWebTools